संकटमा भारतलाई धनाढ्यको ठूला सहयोग, नि:शुल्क उपचार गर्नेगरी अम्बानीबाट १००० बेडको अस्पताल

राष्टिय

एजेन्सी ।  भारतमा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को दोस्रो लहरले सम्पूर्ण मेडिकल पूर्वाधारलाई ठूलो प्रभाव पारेको छ । तर यसै बीचमा, सरकारलगायत धेरै निजी कम्पनीहरू र गैर–सरकारी संस्थाहरू कोभिड–१९ बाट संक्रमित बिरामीहरूको उपचार सम्बन्धी पूर्वाधार सुधार गर्नमा लागेका छन् ।

यो भिडमा अब रिलायन्स फाउन्डेशन पनि आएको छ । रिलायन्स फाउन्डेशनले गुजरातको जामनगरमा अक्सिजन आपूर्ति सहित १,००० बेडको कोभिड–१९ अस्पताल निर्माण गरिरहेको छ । फाउन्डेशनले भनेको छ कि बिरामीहरूले यस अस्पतालमा निःशुल्क उपचार सुविधा पाउने छन ।

फाउण्डेशनले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ कि जामनगरको सरकारी डेन्टल कलेज र अस्पताल क्याम्पसमा एक हप्ता भित्र ४०० बेडको कोभिड सुरक्षा केन्द्रको स्थापना हुनेछ । त्यस पछि आउँदो दुई हप्तामा जामनगरमा ६०० बेडको केन्द्र निर्माण हुनेछ ।

रिलायन्स फाउन्डेशनकी संस्थापक एवं अध्यक्ष नीता एम अंबानीले भनेकी छिन्, ‘भारत कोभिड–१९ को दोस्रो लहरसँग जुध्दैछ । हामी सम्भव भएमा सबैलाई सहयोग गर्न प्रतिबद्ध छौं । स्वास्थ्य सेवा सम्बन्धित थप सुविधा समय आवश्यक छ ।’


उनले भनेकी छिन्, ‘रिलायन्स फाउन्डेशनले जामनगरमा कोभिड बिरामीहरूका लागि अक्सिजन सहित १००० बेडको अस्पताल निर्माण गर्दैछ। ४०० बेडहरूको पहिलो चरण अर्को हप्तामा तयार हुनेछ। यसबाट अर्को ६०० बेडहरु अर्को एक हप्तामा तयार हुनेछन् । अस्पतालले निःशुल्क गुणस्तरीय सेवाहरू प्रदान गर्नेछ ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =