शनि छिट्टै मकर राशिमा प्रवेश गर्दै, ४ राशीले प्राप्त गर्नेछन् मनग्य धन

राशिफल राष्टिय वास्तु ज्याेतिष समाज

काठमाडाैं । शनि छिट्टै मकर राशिमा प्रवेश गर्दैछ। सन् २०२२ मा यो शनिको दोस्रो राशि परिवर्तन हुनेछ। यस वर्ष शनिको पहिलो गोचर अप्रिल २९ तारिकमा कुम्भ राशिमा भएको थियो भने अब दोस्रो गोचर जुलाइ १२ तारिक मकर राशिमा हुनेछ । शनिदेव 17 जनवरी 2023 सम्म यस राशिमा रहनेछन्। ६ महिनाको यो अवधि ४ राशिका व्यक्तिका लागि शुभ रहनेछ । जान्नुहोस् कुन राशीका हुन् ।

मेष: यस राशिका व्यक्तिहरूले आफ्नो करियरमा राम्रो प्रगति गर्नेछन्। आफ्नो प्रयासमा पूर्ण सफलता मिल्नेछ। लगानीको दृष्टिकोणले पनि समय उपयुक्त देखिन्छ । तपाईले यस अवधिमा पैसा बचत गर्न पनि सक्षम हुनुहुनेछ। कार्यस्थलमा तपाईंको छवि बलियो हुनेछ। रोकिएको धन प्राप्त हुन सक्छ। अधुरा रहर पूरा हुने देखिन्छ।

सिंह: यो राशिका लागि शनिको गोचर शुभ रहनेछ। करियरमा उल्लेखनीय सफलता मिल्नेछ। कार्यस्थलमा आफ्नो पहिचान बनाउन सकिनेछ । यस अवधिमा व्यवसायीहरूले लाभदायक सम्झौता गर्न सक्षम हुनेछन्। सरकारी कर्मचारीहरूले वरिष्ठ अधिकारीहरूको पूर्ण सहयोग प्राप्त गर्नेछन्।

तुला: यस अवधिमा यस राशिका व्यक्तिहरूलाई शनिको अधिक योग रहनेछ। तर शनिको गोचर तपाईका लागि शुभ साबित हुनेछ। यात्राबाट राम्रो आम्दानी गर्न सकिनेछ । एकभन्दा बढी माध्यमबाट धन आर्जनमा सफलता मिल्नेछ । जागिरको खोजीमा रहेकाले आफूले चाहेको काम पाउन सक्छन् ।

मकर: शनिको गोचर तपाईको लागि शुभ साबित हुनेछ। मन लागेको काम पाउन सकिनेछ । तपाईको आर्थिक अवस्था राम्रो रहनेछ। नोकरी तथा व्यवसायमा राम्रो आम्दानी गर्न सकिनेछ ।

वास्तुशास्त्रः घरमा यस दिशामा माता लक्ष्मीको मूर्ति राख्नाले आशिष मिल्छ

वास्तु विज्ञहरुका अनुसार धेरै पटक मानिसले पूर्ण विधिपूर्वक पूजा गरे पनि इच्छित फल प्राप्त हुँदैन । यसको पछाडिको कारण घरमा राखिएको देवताको मूर्तिको गलत स्थान पनि हुन सक्छ।

हाम्रा शास्त्रहरूमा विभिन्न देवी-देवताहरूको पूजा गर्नका लागि धेरै नियमहरू दिइएको छ। जुन घरमा सबैले मिलेर नियमित रुपमा भगवानको पूजा गर्ने घरमा सुख–समृद्धिको वास हुने जनविश्वास रहेको छ ।

साथै, वास्तुशास्त्रमा घरको पूजा गर्ने स्थान र देवताहरूको मूर्तिहरूको दिशा र स्थानसँग सम्बन्धित केही नियमहरू दिइएको छ। वास्तु अनुसार घरको उत्तर दिशालाई देवी-देवताको स्थान मानिन्छ।

पूजास्थललाई देवीदेवताको मूर्तिले सजाएर विधिपूर्वक पूजा गर्नाले मानसिक शान्ति प्राप्त हुनुका साथै जीवनमा सकारात्मक ऊर्जाको वृद्धि हुने वास्तुविद्को विश्वास छ । तर वास्तुशास्त्रका अनुसार यदि घरमा देवी-देवताको मूर्ति गलत दिशामा वा स्थानमा राखिएको छ भने घरमा नकारात्मक ऊर्जाको संचार हुन थाल्छ

र पूजा गर्दा उचित फल प्राप्त हुँदैन। त्यसैले धनकी देवी लक्ष्मीको तृप्तिलाई सही दिशामा राख्दा जीवनमा ऐश्वर्य, ऐश्वर्य र सुख प्राप्त हुने जनविश्वास छ । आउनुहोस् जानौं वास्तु अनुसार घरमा लक्ष्मीको मुर्ती कहाँ राख्नु पर्छ ।

घरमा लक्ष्मीको मुर्ति कहाँ राख्ने

प्रायः घरमा लक्ष्मीको मूर्ति वा तस्विर राखेर पूजा गरिन्छ । तर धेरै पटक हामी मूर्ति स्थापना गर्दा दिशामा ध्यान दिदैनौं। जसका कारण विधि अनुसार पूजा गरे पनि शुभ फल प्राप्त हुँदैन । यस्तो अवस्थामा वास्तुशास्त्रका अनुसार घरको पूजास्थलमा भगवान गणेशको मूर्तिको दाहिनेतर्फ लक्ष्मीको मूर्ति वा तस्विर राख्नु उचित मानिन्छ।

शास्त्रका अनुसार महिलाको स्थान पुरुषको देब्रेपट्टि हुन्छ तर लक्ष्मी भगवान गणेशकी माता हुन् । त्यसैले उनको मूर्ति भगवान गणेशको दाहिने तर्फबाट स्थापना गर्नुपर्छ।

यस बाहेक वास्तु अनुसार घरको उत्तर दिशामा प्रथम पूजा गर्ने गणेशको मूर्ति राख्नु शुभ मानिन्छ। अर्कोतर्फ घरमा सुख-समृद्धि कायम राख्नका लागि विशेषगरी गणपति जीको सिंदूरको चित्रलाई निकै शुभ मानिन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

70 − = 66