१२ राशिमध्ये यी २ राशिलाई सबैभन्दा शक्तिशाली मानिन्छ, जान्नुहोस् कस्तो हुन्छ यी राशिका व्यक्तिहरुको स्वभाव

राष्टिय वास्तु ज्याेतिष समाज

काठमाडाैं । ज्योतिषमा १२ राशिको बारेमा कुरा गरिएको छ। यी सबै राशि चिन्हहरूले व्यक्तिको जीवनमा फरक फरक प्रभाव पार्छ। मान्छेको स्वभाव फरक हुन्छ । उनीहरुको रुचाइ र मन नपर्ने फरक छ । तर के तपाईलाई थाहा छ यी १२ राशी मध्ये दुई राशी छन्, जसलाई निकै शक्तिशाली मानिन्छ । सम्पूर्ण ब्रह्माण्डमा ब्रह्मा, विष्णु र महेश्वर त्रिमूर्तिलाई सर्वशक्तिमान मानिन्छ।

ज्योतिषशास्त्रका अनुसार हरेक राशिमा कुनै न कुनै देवताको प्रभाव हुन्छ । र तिनीहरूको प्रभावको कारण, तिनीहरूको व्यवहारले ती राशिका मानिसहरूलाई असर गर्छ। आज हामी यस्ता दुई राशिका बारेमा जान्नेछौँ, जसलाई राशि चक्रमा निकै शक्तिशाली मानिन्छ ।

मेष – मेष राशि सबै राशिका चिन्हहरूमा पहिलो आउँछ। ज्योतिषशास्त्रका अनुसार यो सबैभन्दा शक्तिशाली राशि मध्ये एक हो । भगवान शिवलाई मेष राशिका आराध्य देवता मानिन्छ । यो राशिमा जन्मेका व्यक्तिहरुको स्वभाव अनौठो हुने विश्वास गरिन्छ ।

यस राशिमा जन्मेका व्यक्तिहरु धेरै धैर्यवान, आत्मविश्वासी मानिन्छन्। यी मानिसहरू व्यावहारिक र सामाजिक हुन्छन्। तिनीहरू स्वभावले धेरै मिलनसार हुन्छन्। यति मात्र होइन, आफ्नो बोली र स्वभावले मानिसहरूलाई छिट्टै प्रभावित पार्छन्।

सिंह – ज्योतिष शास्त्र अनुसार यस राशिका मानिसहरु सूर्य देवता हुन् । सूर्यदेवको कृपाले यस राशिमा जन्मेका व्यक्तिको स्वभावले सबैको मन जित्ने जनविश्वास रहेको छ । तिनीहरू धेरै साहसी र साहसी छन्।

ज्योतिष शास्त्र अनुसार यस राशिका मानिसहरु निकै शक्तिशाली र भाग्यशाली हुन्छन् । भाग्यले यी व्यक्तिहरूलाई हरेक मोडमा साथ दिन्छ। नेतृत्व गर्ने क्षमता यी व्यक्तिहरूमा जन्मजात हुन्छ।

जुलाईमा बृहस्पतिकाे प्रभावका कारण यी राशिका जातकले गर्ने छन् मनग्य धन आर्जन  

ज्योतिष शास्त्र अनुसार हरेक ग्रह एक निश्चित समय पछि संक्रान्ति वा पछि हट्ने गर्दछ। यसको प्रभाव सबै १२ राशिका मानिसमा देख्न सकिन्छ । जुलाई २९ मा देवगुरु बृहस्पति ग्रह आफ्नो राशि मीन राशिमा फर्कदैछ। बृहस्पतिको यो स्थिति परिवर्तनको प्रभाव विशेष गरी ३ राशिमा देख्न सकिन्छ।

देवगुरु बृहस्पतिको सम्बन्ध ज्ञान, वृद्धि, गुरु, सन्तान, धन, दान र पुण्य आदिसँग रहेको मानिन्छ । बृहस्पतिको यो उल्टो चालको प्रभाव यी ३ राशीमा देखिनेछ । यस अवधिमा उनीहरूलाई विशेष धन लाभ हुने सम्भावना छ।

वृष– ज्योतिषशास्त्रका अनुसार बृहस्पति यस राशिको ११ औं भागमा फर्किनेछ । यसलाई आम्दानी र धनको स्थान मानिन्छ। तसर्थ, बृहस्पति प्रतिगामी समयमा वृष राशिका व्यक्तिहरूको आम्दानीमा वृद्धि हुने सम्भावना छ।

 

धन लाभ हुन सक्छ। कुनै पनि व्यापार सम्झौतालाई अन्तिम रूप दिन सक्छ। यस अवधिमा आम्दानीका नयाँ बाटो खुल्नेछन्। व्यापारमा लाभ हुनेछ । नयाँ ब्यापार सुरु गर्ने सोचमा हुनुहुन्छ भने यो समय अनुकुल रहेको छ ।

यस राशिको आठौं घरको स्वामी बृहस्पति हो, यस अवधिमा कुनै पनि दीर्घकालीन रोगबाट छुटकारा पाउन सकिन्छ। बृहस्पतिको शुभ फल प्राप्त गर्नको लागि सुनको मणि धारण गर्नु भाग्यशाली साबित हुन सक्छ।

मिथुन – बृहस्पति ग्रह मिथुन राशिको दशौं घरमा प्रतिगामी हुँदैछ। राशिफलमा यो घर नोकरी, व्यवसाय र कार्यक्षेत्रको हो । यस अवधिमा नयाँ कामको प्रस्ताव आउन सक्छ। पदोन्नतिको सम्भावना छ । साथै, व्यापारमा राम्रो लाभ हुन सक्छ। यो मार्केटिङ र मिडिया संग सम्बन्धित व्यक्तिहरु को लागी एक राम्रो समय हुन सक्छ।

ज्योतिषशास्त्रका अनुसार मिथुन राशिमा बुध ग्रहको शासन हुन्छ । एकै समयमा, बुध र बृहस्पति बीच मित्रताको भावना छ। त्यसैले मिथुन राशिका लागि यो समय लाभदायी साबित हुन सक्छ । यस समयमा पन्ना लगाउनु भाग्यशाली साबित हुन सक्छ।

कर्कट- बृहस्पति यस राशिको नवौं घरमा प्रतिगामी हुँदैछ। यो भाग्य र विदेश यात्रा को ठाउँ मानिन्छ। बृहस्पति प्रतिगामी अवधिमा भाग्यको पूर्ण साथ मिल्नेछ, यस अवधिमा रोकिएका कामहरू बन्ने आशा छ।

व्यापारको सिलसिलामा यात्रा गर्न सकिनेछ, जुन शुभ रहनेछ। वैदेशिक व्यापारसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूको लागि राम्रो धन लाभ हुन सक्छ। खानपान, होटल, रेस्टुरेन्टसँग सम्बन्धित व्यवसाय गर्नेहरूका लागि पनि यो समय अनुकूल छ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

84 + = 87