यो मन्त्र सबैभन्दा शक्तिशाली मानिन्छ, जसले दिन्छ प्रगति-धन-स्वास्थ्य सहित सबै चीज

राशिफल राेचक वास्तु ज्याेतिष समाज

काठमाडाैं । मन्त्रहरूमा धेरै शक्ति हुन्छ, त्यसैले भगवानको पूजाको लागि मन्त्र जपलाई सबैभन्दा बढी महत्त्व दिइन्छ।

प्रत्येक देवताका लागि फरक-फरक मन्त्रहरू छन्, जसको जपले ती देवताहरूलाई प्रसन्न र आशीर्वाद दिन्छ। यी मन्त्रहरूले जीवनमा सुख, समृद्धि र सफलता ल्याउँछ। सबै प्रकारका दु:ख र कष्टहरू हटाउँछ। यी केही मन्त्रहरू विशेष रूपमा शक्तिशाली छन्। जसमध्ये गायत्री मन्त्रलाई सबैभन्दा बढी महत्व दिइएको छ ।

24 अक्षरहरू बनेको धेरै शक्तिशाली मन्त्र

शास्त्रमा गायत्री मन्त्रलाई निकै शक्तिशाली मानिएको छ । यति मात्र होइन, यसलाई महामन्त्र पनि भनिन्छ। गायत्री मन्त्र ‘ओम भुर्भव: स्व: तत्सवितुर्वरेण्यम् भार्गो देवस्य धीमहि ध्यायो न: प्रचोदयात’ २४ अक्षरहरू मिलेर बनेको छ।

यस मन्त्रको अर्थ बुझेर एकाग्रताका साथ जप गरेमा व्यक्तिको शरीर सकारात्मक उर्जाले भरिन्छ । यी २४ अक्षरहरू चौबीस अवतार, चौबीस ऋषि, चौबीस शक्ति, चौबीस सिद्धिहरूका प्रतीक हुन्। यो मन्त्रको जप गर्नाले धेरै लाभ हुन्छ, सिद्धि प्राप्त हुन्छ।

यस मन्त्रको अर्थ यो हो कि हामीले त्यो जीवन-रूप, दुःख-नाशकर्ता, सुख-रूप, श्रेष्ठ, तेजस्वी, पाप-नाशकर्ता, ईश्वर-रूपको ध्यान गर्नुपर्छ। भगवानले हाम्रो बुद्धिलाई सही मार्गमा प्रेरित गरून्।

गायत्री मन्त्र कसरी उच्चारण गर्ने

गायत्री मन्त्र जप गर्ने सबैभन्दा उपयुक्त समय ३ मानिन्छ। पहिलो, सूर्योदय अघि देखि सूर्योदय सम्मको समय। दोस्रो, दिउँसोको समय र तेस्रो, सूर्यास्त हुनु अघिदेखि साँझको सूर्यास्तसम्मको समय। तर ध्यान राख्नुहोस् कि मन्त्र सही तरिकाले जप गर्नुहोस्। साथै जपका लागि कुशको आसनमा बसेर पूर्व वा पश्चिमतर्फ मुख गरेर तुलसी वा चन्दनको मालाले जप गर्नुहोस्।

गायत्री मन्त्र जप गर्दाको फाइदा

गायत्री मन्त्र जप गर्दा मन शान्त हुन्छ । तनाव कम हुन्छ र क्रोध नियन्त्रण हुन्छ।

यो मन्त्रले अपार सफलता दिनेछ। गायत्री मन्त्रको जप गर्नाले सूर्य कुंडलीमा बलवान हुन्छ र यसले शुभ फल दिन थाल्छ।
गायत्री मन्त्रको जप गर्दा करियरमा बलियो प्रगति हुन्छ।

यो मन्त्रले रोगबाट छुटकारा पाउँछ र जीवनबाट सबै समस्याहरू समाप्त हुन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 7